Sprzęt AGD, porady, testy – E-pralka

Najlepsze pralki w jednym miejscu!

Sprzęt AGD

Jaką suszarkę do ubrań wybrać?

Wydawać by się mogło, że suszenie ubrań jest jednym z najłatwiejszych obowiązków domowych, jednak niektórym osobom może sprawiać duże trudności, szczególnie jeśli mają małe mieszkanie. Z tego względu, przy wyborze suszarki do ubrań powinniśmy kierować się nie tylko naszymi potrzebami, ale również dostępną ilością miejsca. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę suszarek do ubrań, jaki więc model powinniśmy wybrać w ramach sprzętu AGD?

Suszarki wolnostojące

Jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych suszarek do ubrańmodele wolnostojące, nazywane również suszarkami mobilnymi. Charakteryzują się one prostą konstrukcją, posiadają składane nóżki, dzięki czemu z łatwością można je rozłożyć, a później z powrotem złożyć i schować do szafy. Tradycyjne suszarki składają się z prostokątnego panelu z linkami na ubrania oraz dwóch bocznych skrzydeł, które można rozłożyć w zależności od potrzeb. Niektóre modele mają dodatkowo kółka, dzięki którym łatwo można je przesunąć w inne miejsce. Wśród suszarek wolnostojących dostępne są również modele o konstrukcji wieżowej, które sprawdzą się w małych mieszkaniach oraz modele, które montuje się na kaloryferze.

Suszarki balkonowe

Jeśli masz małe mieszkanie, ale posiadasz balkon, możesz wybrać suszarkę balkonową i suszyć na niej ubrania w ciepłe i słoneczne dni. Tego typu suszarki montuje się na balustradzie balkonu. Występują one w wielu rozmiarach, dlatego wybór będzie zależał wyłącznie od naszych potrzeb. Ze względu na to, że będą umieszczone na zewnątrz, suszarki balkonowe powinny być odporne na działanie warunków atmosferycznych. W przeciwnym razie szybko ulegną zniszczeniu.

Suszarki sufitowe

Są wykorzystywane w domach już od wielu lat. Jak sama nazwa wskazuje, montuje się je do sufitu za pomocą specjalnych śrub i wkrętów. Takie modele są łatwe w montażu i nie zajmują wiele miejsca, co jest dużą zaletą. Jednak pranie wiszące pod sufitem nie wygląda estetycznie.

Suszarki ogrodowe

Jeśli mieszkasz w domu, z pewnością masz swój ogród. Możesz więc kupić suszarkę ogrodową i suszyć pranie na zewnątrz, o ile pozwalają na to warunki pogodowe. Suszarki ogrodowe można stabilnie zamontować w gruncie lub zabetonować na stałe. Posiadają one szerokie, rozkładane ramiona, które pozwalają na suszenie dużej ilości ubrań. Zazwyczaj posiadają regulowaną wysokość i są odporne na działanie warunków atmosferycznych – nie ulegają korozji ani promieniowaniu UV.

suszarka
Suszarka Samsung DV 90T8240SH

Klasa efektywności energetycznej: A+++
Poziom hałasu (dB): 62
Pojemność wsadu suszarki (kg): 9
Pompa ciepła: Tak
Rodzaj sterowania: Elektroniczne, Zdalne
suszarka
suszarka
Suszarka na pranie Vileda Mixer 4

Wysokość (mm): 1690
Szerokość (mm): 710
Głębokość (mm): 710
Długość linek (m): 40
System łatwego rozkładania: Tak
suszarka
suszarka
Suszarka na pranie Vileda Magnum

Wysokość (mm): 1280
Szerokość (mm): 2110
Głębokość (mm): 570
Długość linek (m): 24
System łatwego rozkładania: Tak
suszarka

Suszarki bębnowe

Suszarki bębnowe to urządzenia elektryczne, które pozwalają na szybkie i skuteczne wysuszenie prania. Dzięki nim ubrania będą suche po kilku godzinach. Takie urządzenia będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają w mieszkaniu miejsca na rozłożenie suszarki wolnostojącej. Dzięki specjalnym programom zapobiegającym zagnieceniom, ubrania wyjęte z bębna od razu nadają się do założenia lub schowania w szafie, co pozwala uniknąć żmudnego prasowania. Wśród nich możemy wyróżnić trzy rodzaje suszarek: ewakuacyjną, kondensacyjną i suszarkę kondensacyjną z pompą ciepła. Oprócz tego, na rynku znajdziemy modele wolnostojące oraz przeznaczone do zabudowy.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *