Sprzęt AGD, porady, testy – E-pralka

Najlepsze pralki w jednym miejscu!

pralka
Porady Sprzęt AGD

Od góry czy od frontu – jaką pralkę wybrać?

Kiedy musimy wybrać sprzęt do prania, w naszej głowie pojawia się mnóstwo pytań. Nowe modele pojawiające się na rynku zadziwiają swoją funkcjonalnością. Nic w tym dziwnego, postęp technologiczny jest bardzo dynamiczny i rośnie w galopującym niemal tempie. Właśnie dlatego to, co kupiliśmy 2 czy 3 lata temu, dziś nie jest już najnowszym trendem. Jednak w dobrym sprzęcie nie chodzi przecież o modę, a raczej o niezawodność i bezawaryjność.

Przemyślane wyposażenie łazienki

Kiedy wybieramy pralkę, nie chcemy zbyt szybko jej wymieniać. Zależy nam na długim czasie eksploatacji. Chodzi o ekonomię, czyli o to, aby jak najwięcej pieniędzy zostało w naszym portfelu. Kiedy wybieramy pralkę, musimy przemyśleć kilka czynników, aby nie żałować swojej decyzji i wybrać dokładnie to, co wpisze się w nasze wymagania. Jest to zakup co najmniej na kilka lat, dlatego wymaga starannego przemyślenia.

Najczęściej jednak zależy nam na tym, aby pralka, którą kupujemy była łatwa w obsłudze oraz zapewniała doskonały efekt. W niektórych domach pralki są używane nawet codziennie, dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich parametry techniczne. Niektórzy, dokonując zakupu zawsze wybierają produkty jednej, tej samej marki. Uważają, że określona firma wykonuje swoje produkty z należytą starannością i nigdy nie zawiodą się na określonym producencie.

Wygodnie i praktycznie dzięki dobrej pralce

Jeśli chodzi o wybór AGD do łazienki, wybór mamy naprawdę ogromny. Zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych możemy spotkać się z asortymentem przyprawiającym o zawrót głowy. Dobrze jest więc dokładnie określić, czego potrzebujemy i wytrwale szukać odpowiedzi na swoje oczekiwania. Coraz częstszym dylematem jest to, czy wybrać pralkę ładowaną od góry, czy od frontu. Duże znaczenie ma tutaj wielkość łazienki.

Dwie pralki ustawione obok siebie

Tam, gdzie ważne jest kompleksowe wyposażenie, a przestrzeń łazienki jest ograniczona, sprawdzi się pralka ładowana od góry. Są one zazwyczaj dosyć wąskie. Miejsca nie zabierają nam drzwiczki otwierane od frontu. Jeśli zaś w naszej łazience zmieści się bez trudu klasyczna pralka – optymalnym rozwiązaniem będzie ładowanie od frontu, które niektórym osobom wydaje się być znacznie bardziej funkcjonalne.

To właśnie na praktyczność zwracamy uwagę, a dobra pralka to taka, która ma również krótki program do prania odzieży niezbyt mocno zabrudzonej. Czasami chcemy wyprać niewiele ubrań, niejako tylko je odświeżyć, a brak krótkiego programu prania skutecznie zniechęca nas do włączania automatu.

pralka
Pralka Amica TAW 6103LSW
Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: G
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 85 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 42l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
pralka
pralka
Pralka Whirlpool TDLR 6030S PL/N
Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: D
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 64 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 62 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
pralka
pralka
Pralko-suszarka Samsung WD 90T654DBH
Wsad pralki (kg): 9
Wsad suszarki (kg): 6
Ilość programów: 22
Technologie: Wi-Fi, Eco Bubble, Silnik Digital Inverter, Air Wash
pralka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *