Sprzęt AGD, porady, testy – E-pralka

Najlepsze pralki w jednym miejscu!

program prania
Sprzęt AGD

Jakie specjalne programy prania posiadają pralki?

Bawełna, Syntetyczne, Mix czy Pranie wstępne to podstawowe programy prania, które znajdziemy praktycznie w każdej pralce. Okazuje się jednak, że współczesne urządzenia mają o wiele szersze możliwości, a dodatkowo pozwalają na swobodny dobór temperatury i ilości obrotów. Przygotowaliśmy listę specjalnych programów, które znacznie ułatwiają pranie, ponieważ dostosowane są do konkretnych materiałów i rodzajów odzieży.

Program Delikatny

Został on zaprojektowany z myślą o wyjątkowo delikatnych materiałach, które mogłyby nie przetrwać standardowego cyklu prania. Cechuje się niską temperaturą i małymi obrotami. Poza tym, przeznaczony jest do prania niewielkiej ilości odzieży. Doskonale nadaje się do prania jedwabnych sukienek, satynowych bluzek czy lnianych spodni.

Pranie Ręczne

Dla ubrań, które wymagają specjalnego traktowania, producenci stworzyli dodatkowy program prania. Mianowicie Pranie Ręczne. Przy jego użyciu możemy bez obaw prać ubrania, która mają na metce oznaczenie „pranie ręczne”. Dzięki delikatnym ruchom bębna, niskiej temperaturze i zmniejszonym obrotom wirowania, nasza odzież opuści bęben bez żadnych uszkodzeń.

Program Antyalergiczny

Ten program prania został stworzony specjalnie dla osób zmagających się z alergiami i uczuleniami skóry. Nadaje się również do prania ubrań dziecięcych, choć niektóre pralki posiadają do tego celu oddzielny program. Po zakończonym cyklu prania, urządzenie uruchamia intensywne płukanie – w wyższej temperaturze i w większej ilości wody – by pozbyć się z odzieży bakterii, roztoczy i resztek detergentów. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko podrażnienia skóry.

program prania

Wełna

Osoby, które w swojej garderobie posiadają wełniane swetry, czapki i szaliki, z pewnością docenią ten program. Bęben pralki wykonuje bardzo delikatne ruchy kołyskowe, dzięki czemu rozkłada odzież równomiernie. W trakcie cyklu następują dłuższe przerwy, co pozwala tkaninom swobodnie spoczywać w wodzie zmieszanej ze środkiem piorącym. W ten sposób proces prania przebiega łagodnie, a wełniane ubrania zachowują swój pierwotny kształt.

Pranie odzieży sportowej

Kolejny specjalny program prania, który znajdziemy tylko w niektórych modelach pralek przeznaczony jest do prania ubrań sportowych. Sprawdzi się zarówno w przypadku odzieży wykonanej z mikrowłókien, jak i z bawełny czy dżerseju. Cykl prania odbywa się w niskiej temperaturze, dzięki czemu odzież sportowa nie traci swoich specjalnych właściwości.

Program Eco

Wszyscy, którzy chcą przeprowadzić skuteczny, ale jednocześnie oszczędny cykl prania, powinni poszukać pralki z programem Eco. Choć trwa on znacznie dłużej niż standardowy program, urządzenie pobiera nie tylko mniej energii elektrycznej, ale również wody. Jednocześnie zachowuje wszystkie parametry, aby skutecznie usunąć zabrudzenia z odzieży. Dzięki temu programowi można zmniejszyć zużycie energii nawet o 40%.

Szybkie pranie

Producenci stosują przy tym programie różne nazewnictwo – program Szybki, Krótki, Express, Super Krótki itd. Jest on niezwykle przydatny, ponieważ pozwala znacznie szybciej wyprać ubrania – niekiedy nawet w 30 minut. Niektóre pralki posiadają programy prania, które trwają jedynie kilkanaście minut. Nadają się one jednak tylko do odświeżenia odzieży.

Program do prania dziecięcych ubranek

Polecany jest dla wszystkich rodziców, ponieważ przeprowadza cykl prania w wysokiej temperaturze, aby usunąć wszelkie bakterie z dziecięcych ubranek. Co więcej, po zakończonym praniu skutecznie wypłukuje pianę i detergenty, by nie narazić najmłodszych na podrażnienia skóry.

programy prania
Pralka Siemens iQ300 WM14N277PL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: A
Zużycie energii na 100 cykli (kWh/rok): 49
Zużycie wody na cykl (litr): 50
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
Rodzaj sterowania: Elektromechaniczne
programy prania
programy prania
Pralka Bosch Serie 6 WGG1440SPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: A
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 46 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 48 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
programy prania
programy prania
Pralka Samsung WW 8NK62E0RW
Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 63 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 48 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
programy prania

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *