Sprzęt AGD, porady, testy – E-pralka

Najlepsze pralki w jednym miejscu!

pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi
Sprzęt AGD

Jak działa pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi?

Osoby, które mają małe dzieci w domu doskonale wiedzą, że uchwyty, elektroniczne przyciski czy kolorowe panele sterowania wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród maluchów. Z tego względu producenci AGD wyposażają swoje sprzęty w blokady bezpieczeństwa, które mają zapewniać ochronę dzieciom, a jednocześnie uniemożliwiać im zmianę ustawień urządzenia. Tę praktyczną funkcję znajdziemy w pralkach, płytach grzewczych, zmywarkach czy piekarnikach. Dzisiaj sprawdzimy, jak działa pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi, a także, w jaki sposób można aktywować i zdjąć blokadę.

Czym jest blokada rodzicielska w pralce?

Producenci stosują w pralkach automatycznych coraz więcej funkcji, które mają wpływać na prawidłowe działanie urządzenia i zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo. Należą do nich: ochrona przed zalaniem pomieszczenia, zabezpieczenie przed utratą detergentu, blokada bębna czy blokada rodzicielska. Ta ostatnia funkcja dostępna jest już praktycznie we wszystkich współczesnych modelach. Jak działa pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi? To bardzo proste! Dzięki naciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy panel sterowania wraz ze wszystkimi funkcjami zostaje zablokowany. Nie ma więc możliwości zmiany ustawień urządzenia. Taka blokada chroni dzieci i zapewnia prawidłową pracę urządzenia.

pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi

Jak włączyć blokadę rodzicielską w pralce?

Zabezpieczenie w pralce można aktywować na różne sposoby. Wiele zależy od producenta i samego modelu urządzenia. Zazwyczaj jednak blokadę uruchamia się poprzez kombinację przycisków lub przytrzymanie jednego z nich – taki przycisk przeważnie oznaczony jest grafiką klucza. Rzadziej stosowanym zabezpieczeniem jest wpisanie kilkucyfrowego kodu PIN na wyświetlaczu. Po wpisaniu odpowiedniego kodu pralka automatycznie blokuje panel sterowania.

Przykładowo, w pralkach Samsung należy jednocześnie nacisnąć przyciski „Temperatura” i „Wirowanie, aby aktywować blokadę panelu sterowania. W pralkach Bosch wystarczy nacisnąć przycisk zegara i przytrzymać go przez około 5 sekund do momentu pojawienia się symbolu klucza. Natomiast w pralkach Beko blokadę uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku z symbolem kłódki i przytrzymanie go przez około 3 sekundy.

Pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi – jak zdjąć blokadę?

Większość osób potrafi samodzielnie uruchomić zabezpieczenie przed dziećmi w pralce. Problemy pojawiają się natomiast z jego wyłączeniem. Sprawdźmy zatem, jak odblokować panel sterowania na przykładzie kilku producentów.

  • Pralki Samsung – w pralkach marki Samsung panel sterowania można ponownie aktywować, naciskając jednocześnie przyciski „Temperatura” i „Wirowanie” i przetrzymując je przez 3 sekundy.
pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi
Źródło: www.expertagd.pl
  • Pralki Amica – w celu odblokowania panelu sterowania należy nacisnąć przyciski „Dodatkowe płukanie” oraz „Pomiń wirowanie” i przytrzymać je przez 3 sekundy. Po tym czasie pojawi się sygnał dźwiękowy, informujący o zdjęciu blokady.
pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi
Źródło: www.expertagd.pl
  • Pralki Beko – aby odblokować sterowanie w pralce Beko, wystarczy ponownie nacisnąć przycisk z kłódką i przytrzymać go przez 3 sekundy.
pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi
Źródło: youtube.com
  • Pralki Bosch – producent stosuje różne metody odblokowywania panelu sterowania. W niektórych modelach wystarczy nacisnąć „czerwony kluczyk” i przytrzymać go przez 5 sekund. Natomiast w innych konieczne jest jednoczesne naciśnięcie przycisków „Wirowanie” oraz „Gotowe za” przez 3 sekundy.

Pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi – modele dostępne w sklepie online

pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi Pralka Amica WA3S712BLiSHB

Klasa efektywności energetycznej: B
Pojemność wsadu pralki (kg): 7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1200
Poziom hałasu (dB): 75
Zużycie energii na 100 cykli (kWh)
52
Zabezpieczenie przed dziećmi: ChildLock
pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi
pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi Pralka Samsung WW80CGC04DTE

Klasa efektywności energetycznej: A
Pojemność wsadu pralki (kg): 8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400
Poziom hałasu (dB): 72
Zużycie energii na 100 cykli (kWh)
47
Zabezpieczenie przed dziećmi: Blokada rodzicielska
pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi
pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi Pralka Gorenje WPNA94ARWIFI/PL

Klasa efektywności energetycznej: A
Pojemność wsadu pralki (kg): 6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1200
Poziom hałasu (dB): 76
Zużycie energii na 100 cykli (kWh)
49
Zabezpieczenie przed dziećmi: Tak
pralka z zabezpieczeniem przed dziećmi

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 4 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ekspert w dziedzinie sprzętów AGD. Lubi testować nowe urządzenia - w swojej pralce sprawdził wszystkie programy prania i funkcje. W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji - grze w squasha, dzięki której utrzymuje świetną kondycję. Jego słabością jest mocna kawa, którą często popija ulubionymi słodyczami.