Sprzęt AGD, porady, testy – E-pralka

Najlepsze pralki w jednym miejscu!

pralko-suszarka jaką wybrać
Sprzęt AGD

Pralko-suszarka – jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jesteś w trakcie urządzania łazienki? Z pewnością zastanawiasz się, jak rozplanować rozmieszczenie armatury i mebli, aby w łazience zmieściły się jeszcze pralka i suszarka do ubrań. Na szczęście brak wolnej przestrzeni nie musi oznaczać rezygnacji z funkcjonalności obu urządzeń. Rozwiązaniem jest pralko-suszarka, która najpierw skutecznie wypierze ubrania, a potem je wysuszy, dzięki czemu staną się puszyste i pachnące. W poniższych akapitach postaramy się odpowiedzieć na pytanie: pralko-suszarka – jaką wybrać?

Jaka ładowność bębna?

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę, jaki bęben oferuje pralko-suszarka. Z racji tego, że urządzenie służy nie tylko do prania, ale i suszenia ubrań, na wielkość bębna będą składać się dwie ładowności. Pierwsza to ładowność bębna na pranie, która powinna być dostosowana do ilości członków rodziny i częstotliwości prania. Może ona wynosić od 5 do 10 kg. Natomiast drugą jest ładowność bębna na suszenie, która mieści się w zakresie od 1,5 do 6 kg. Oznacza to, że jeśli podczas cyklu prania załadujemy bęben do pełna, będziemy musieli podzielić pranie na dwie części, aby je skutecznie wysuszyć. Jeśli mamy taką możliwość, wybierzemy pralko-suszarkę z jak największym bębnem. Dzięki temu nie tylko za jednym razem upierzemy więcej ubrań, ale również więcej wysuszymy.

pralko-suszarka jaką wybrać

Zużycie wody i energii

Pralko-suszarka jest urządzeniem, które podczas pracy zużywa zarówno wodę, jak i energię elektryczną. Jednak ze względu na swoją podwójną funkcję, zużywa nawet dwukrotnie więcej wody niż standardowa pralka. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać urządzenie energooszczędne, które nie narazi nas na kosmiczne rachunki. Pralko-suszarki zużywają od 50 do 70 litrów wody w jednym cyklu prania, a w przypadku prania i suszenia około 100-130 litrów. Co więcej, większość dostępnych na rynku modeli plasuje się w klasie energetycznej A, B lub C, dzięki czemu są o energooszczędne.

Programy prania i suszenia

Choć pralko-suszarka ma podobne programy prania i suszenia, co dostępne w sklepach pralki i suszarki, warto bliżej się im przyjrzeć jeszcze przed zakupem urządzenia. W przypadku prania zdecydowanie najpotrzebniejsze będą programy do bawełny, tkanin syntetycznych, delikatnych, a także programy krótkie/szybkie. Ich ilość jest bardzo duża, dlatego powinieneś szukać tych programów, które rzeczywiście Ci się przydadzą. Jeśli cierpisz na alergie albo masz małe dzieci, powinieneś również rozejrzeć się za programem antyalergicznym. A jeśli uprawisz sport, koniecznie postaw na program do prania ubrań sportowych. W przypadku programów suszenia sytuacja wygląda nieco inaczej. Pralko-suszarki oferują przede wszystkim dwa programy – do prasowania i do szafy. Ten pierwszy szybko suszy ubrania tak, aby można je było później łatwo wyprasować. Natomiast program do szafy trwa o wiele dłużej, ale ubrania wyjęte z bębna nie są pogniecione. Dzięki temu można je od razy złożyć i schować do garderoby.

pralko-suszarka jaką wybrać

Pralko-suszarka – jaką wybrać? Podsumowanie

Wybór odpowiedniej pralko-suszarki to decyzja, która może przynieść długoterminowe korzyści w codziennym użytkowaniu. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pomogą podjąć świadomy wybór. Przede wszystkim należy rozważyć efektywność energetyczną urządzenia, co bezpośrednio wpływa na koszty eksploatacji. Pojemność bębna powinna odpowiadać potrzebom gospodarstwa domowego, a dostępne programy prania i suszenia muszą być dostosowane do rodzajów tkanin, które najczęściej lądują w pralce. Ponadto, funkcje takie jak szybkie cykle prania, ciche działanie czy możliwość opóźnienia startu mogą znacząco ułatwić codzienne obowiązki. Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem jest wytrzymałość i niezawodność urządzenia oraz dostęp do serwisu.

pralko-suszarka jaką wybrać
Pralko-suszarka Candy ROW4854DWMSE/1-S


Typ: Pralko - suszarka wolnostojąca
Klasa energetyczna: A
Pojemność wsadu - pranie (kg): 8
Pojemność wsadu - suszenie (kg): 5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400
Poziom emisji hałasu (dB): 77
pralko-suszarka jaką wybrać
pralko-suszarka jaką wybrać
Pralko-suszarka LG F2DV5S8S2TE

Typ: Pralko - suszarka wolnostojąca
Klasa energetyczna: A
Pojemność wsadu - pranie (kg): 8,5
Pojemność wsadu - suszenie (kg): 5
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1200
Poziom emisji hałasu (dB): 72
pralko-suszarka jaką wybrać
pralko-suszarka jaką wybrać
Pralko-suszarka Samsung WD10T534DBE


Typ: Pralko - suszarka wolnostojąca
Klasa energetyczna: E
Pojemność wsadu - pranie (kg): 10,5
Pojemność wsadu - suszenie (kg): 6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400
Poziom emisji hałasu (dB): 72
pralko-suszarka jaką wybrać
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ekspert w dziedzinie sprzętów AGD. Lubi testować nowe urządzenia - w swojej pralce sprawdził wszystkie programy prania i funkcje. W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji - grze w squasha, dzięki której utrzymuje świetną kondycję. Jego słabością jest mocna kawa, którą często popija ulubionymi słodyczami.