Sprzęt AGD, porady, testy – E-pralka

Najlepsze pralki w jednym miejscu!

pralko-suszarka
Sprzęt AGD

Czy warto kupić pralko-suszarkę? Poznaj jej mocne i słabe strony

Chcesz kupić bębnową suszarkę do ubrań, ale w Twojej łazience zmieści się tylko pralka? Nie masz pomysłu, w jakim innym miejscu mógłbyś ustawić suszarkę? Zamiast kupować osobno pralkę i suszarkę, postaw na urządzenie 2 w 1, jakim jest pralko-suszarka. Z poniższych akapitów dowiesz się, jakie są jej mocne i słabe strony.

Pralko-suszarka, czyli sprzęt 2w1

Jak sama nazwa wskazuje, pralko-suszarka łączy w sobie funkcje prania i suszenia. W sklepach znajdziesz zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy, które można umieścić np. w ciągu szafek kuchennych. Takie urządzenie może być ładowane jedynie od przodu i umożliwia tylko suszenie kondensacyjne. Warto pamiętać, że każda pralko-suszarka ma dwie pojemności załadunku – dla prania, które może wynosić od 6 do 10 kg oraz dla suszenia – około 1,5 – 2 kg. Jeśli wybierzesz model z bębnem o dużej pojemności, więcej ubrań wypierzesz i wysuszysz w jednym cyklu prania.

pralko-suszarka

Pralko-suszarka – największe zalety

Jak każdy sprzęt AGD, pralko-suszarka ma zarówno zalety, jak i wady. Do jej największych atutów należy oszczędność miejsca, ponieważ zajmuje tyle przestrzeni, co standardowa pralka, a oferuje dodatkowo możliwość suszenia ubrań. Taki sprzęt będzie więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które dysponują niewielkimi mieszkaniami i nie mogą sobie pozwolić na ustawienie dwóch dużych urządzeń. Poza tym pralko-suszarka pozwoli Ci na zawsze skończyć z rozwieszaniem mokrych ubrań na rozkładanych suszarkach czy kaloryferach. Dzięki niej nie zagracisz swojego domu, a schnące ubrania nie będą już oszpecać Twoich wnętrz. Jeśli wybierzesz model o odpowiednio dużej pojemności, wypierzesz, a następnie wysuszysz ubrania bez konieczności przerywania cyklu. Warto dodać, że współczesne pralko-suszarki oferują te same technologie, które mają klasyczne pralki i suszarki.

Jakie wady mają pralko-suszarki?

Niestety pralko-suszarka ma również pewne wady. Największym ograniczeniem okazuje się zbyt mały bęben w czasie suszenia. Jeśli podczas prania załadujesz bęben do pełna, musisz się liczyć z tym, że przed suszeniem będziesz musiał zatrzymać pracę urządzenia i odjąć połowę wypranej odzieży. Tylko w taki sposób uzyskasz zadowalający wynik suszenia. Kolejną wadą pralko-suszarek są wysokie koszty eksploatacji. Jeden pełny cykl prania i suszenia może trwać nawet do sześciu godzin, co sprawia, że urządzenie pobiera dużą ilość wody i energii elektrycznej. Należy bowiem pamiętać, że takie urządzenie zużywa zimną wodę nawet podczas suszenia ubrań – do chłodzenia kondensatorów. Wszystko to sprawia, że użytkowanie oddzielnie pralki i suszarki z pompą ciepła jest niekiedy tańsze niż samej pralko-suszarki.

Warto również mieć na uwadze, że pralko-suszarka potrzebuje znacznie więcej czasu na wypranie i wysuszenie odzieży niż osobna pralka i suszarka. Poza tym posiadając te dwa urządzenia, możesz suszyć ubrania, a jednocześnie nastawić kolejny cykl prania w pralce. Pozwoli to oszczędzić dużo czasu, szczególnie jeśli masz do nastawienia kilka cykli prania. Na koniec nie sposób pominąć kwestii awaryjności. W razie jakiegokolwiek uszkodzenia zostajesz zarówno bez pralki, jak i suszarki, a koszty naprawy są często o wiele wyższe niż w przypadku dwóch osobnych sprzętów.

pralko-suszarka Pralko-suszarka Samsung WD 80K52E3AW

Rodzaj zbiornika: Diamond
Wsad pralki (kg): 8
Wsad suszarki (kg): 5
Ilość programów: 17
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
pralko-suszarka

[Aktualizacja 17.03.2021]

Sprawdź aktualnie dostępne modele pralko-suszarek.

pralko-suszarka
Pralko-suszarka Samsung WD 90T654DBH
Wsad pralki (kg): 9
Wsad suszarki (kg): 6
Rodzaj zbiornika: Diamond
Ilość programów: 22
Technologie: Wi-Fi, Eco Bubble, Silnik Digital Inverter, Air Wash
pralko-suszarka
pralko-suszarka
Pralko-suszarka Kernau KFWD 8642
Wsad pralki (kg): 8
Wsad suszarki (kg): 6
Rodzaj zbiornika: Pearl Drum
Ilość programów: 15
Technologie: System wykrywania błędów, System Eco-Logic, System kontroli wyważenia wsadu
pralko-suszarka
pralko-suszarka
Pralko-suszarka Bosch WNA 14402PL
Wsad pralki (kg): 9
Wsad suszarki (kg): 6
Rodzaj zbiornika: VarioDrum
Ilość programów: 15
Technologie: Sensor autoDry, EcoSilence Drive, AntiVibration Design, SpeedPerfect
pralko-suszarka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *