Sprzęt AGD, porady, testy – E-pralka

Najlepsze pralki w jednym miejscu!

zsyp na pranie
Porady

Zsyp na pranie w domu – czy warto go mieć?

Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym i masz dość biegania z brudnymi ubraniami między piętrami, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się zsyp na pranie. Dzięki niemu nie będziesz musiał za każdym razem schodzić na dół, by wrzucić do kosza brudną bieliznę lub koszulę. Wystarczy, że wrzucisz odzież do specjalnej rury, a ta od razu wyląduje w koszu z praniem, umieszczonym w pralni lub pomieszczeniu gospodarczym na niższym piętrze.

Czym tak właściwie jest zsyp na pranie?

Jest to układ instalacyjny w formie tunelu lub rury, który łączy dwa piętra lub więcej, np. łazienkę na górze z pralnią znajdującą się na parterze. Na górze takiej konstrukcji znajdują się drzwiczki, przez które wrzuca się brudne ubrania. Następnie te zsuwają się w dół i wpadają prosto do umieszczonego pod tunelem kosza na pranie. W naszym kraju zsyp na pranie nie jest jeszcze tak bardzo popularny, jak choćby w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej. Jednak coraz więcej osób decyduje się zainstalować go w swoich domach jednorodzinnych.

Zsyp na pranie – budowa

Zsypy na pranie przeważnie wykonuje się ze stali kwasoodpornej. Nie jest ona łatwopalna ani podatna na korozję, co zapewnia długą i niezawodną żywotność. Warto dodać, że w przeciwieństwie do tworzywa PCV, stal kwasoodporna się nie elektryzuje, co zapewnia pełne bezpieczeństwo. Poza tym dzięki temu ubrania zsuwające się w dół nie będą się w żaden sposób elektryzować. Choć stal kwasoodporna jest nieco droższa niż PCV, warto w nią zainwestować, gdyż jest trwała i bezpieczna zarówno dla nas, jak i naszych ubrań.

zsyp na pranie

W zależności od ilości pięter w domu zsyp na pranie może składać się z większej liczby elementów. Jednak pełny, standardowy zestaw zawiera kolano wrzutowe (przeważnie z drzwiczkami), trójnik wrzutowy oraz rurę, czyli dokładniej mówiąc kanał zrzutowy. Całkowity koszt takiego zsypu to przynajmniej 2000 zł, jednak cena w dużej mierze zależy od ilości i jakości zastosowanych elementów.

Kanał zrzutowy okrągły czy prostokątny?

Kanał zrzutowy to ta część zsypu, która łączy piętra i przez którą ubrania spadają do kosza na pranie. W sprzedaży dostępne są kanały okrągłe lub prostokątne. Oba rozwiązania pełnią te same funkcje, więc ich wybór będzie uzależniony jedynie od preferencji użytkownika. Jednak zdecydowanie bardziej popularne są kanały zrzutowe okrągłe, których kolano wrzutowe zamykane jest drzwiczkami. Zsyp na pranie jest tak skonstruowany, aby w górnej łazience widoczne były jedynie drzwiczki. Natomiast kanał zrzutowy prostokątny będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą zabudować zsyp lub ukryć go w szafce podłogowej.

Czy warto mieć w domu zsyp na pranie?

Dla wielu osób zainstalowanie w domu zsypu na pranie może wydawać się fanaberią. Tymczasem dla wieloosobowych rodzin, które mieszkają w piętrowym domu i kilka razy w tygodniu korzystają z pralki, zsyp będzie naprawdę dużym ułatwieniem. Zamiast schodzić z górnego piętra do pralni znajdującej się na parterze albo w piwnicy, wystarczy wrzucić brudną bieliznę do zsypu, dzięki czemu od razu trafi ona do kosza na pranie. Poza tym zsyp na pranie uwolni łazienkę od sterty brudnych ubrań i wilgotnych ręczników. Dzięki temu poprawi jej estetykę i warunki higieniczne.

zsyp na pranie Płyn do czyszczenia pralki Ludwik 250 ml

Pojemność (ml): 250
Pozostałe cechy: Usuwa kamień; osady i zabrudzenia, Likwiduje nieprzyjemne zapachy, Nadaje świeży zapach, Przedłuża żywotność pralki
 zsyp na pranie
zsyp na pranie Kapsułki 2w1 Ludwik WHITE 32szt

Rodzaj: Kapsułki piorące
Ilość sztuk w opakowaniu: 32
Właściwości: Usuwją plamy, Nadają przyjemny długotrwały zapach, Chronią tkaniny przed szarzeniem, Zmiękczają tkaniny, Ilość sztuk w opakowaniu
 zsyp na pranie
zsyp na pranie
Pralka Kernau KFWM 9643 I Steam

Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: B
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 57 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 50 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
zsyp na pranie
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 2 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ekspert w dziedzinie sprzętów AGD. Lubi testować nowe urządzenia - w swojej pralce sprawdził wszystkie programy prania i funkcje. W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji - grze w squasha, dzięki której utrzymuje świetną kondycję. Jego słabością jest mocna kawa, którą często popija ulubionymi słodyczami.