Sprzęt AGD, porady, testy – E-pralka

Najlepsze pralki w jednym miejscu!

pralka w kuchni
Sprzęt AGD

Pralka w kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Najlepszym miejscem na ulokowanie pralki jest pralnia lub oddzielne pomieszczenie gospodarcze. Co, jednak gdy nie mamy takich pomieszczeń w domu? Dobrą alternatywą będzie zarówno łazienka, jak i kuchnia, gdyż oba wnętrza mają potrzebną instalację wodno-kanalizacyjną. Dzisiaj zajmiemy się tym drugim rozwiązaniem, czyli pralką w kuchni. Jakie są zalety i wady takiej lokalizacji?

Pralka w kuchni – wolnostojąca czy do zabudowy?

Decyzja o umiejscowieniu pralki w kuchni często podyktowana jest zbyt małym metrażem łazienki. Jednak nie dla wszystkich jest to koniecznością. Dla osób, które chcą stworzyć w łazience ostoję relaksu albo po prostu zamontować większą wannę, to świadomy wybór. Należy pamiętać, że w kuchni pralka będzie umieszczona w meblach, co automatycznie wyklucza wybór modelu ładowanego od góry. W grę wchodzą wyłącznie standardowe pralki ładowane od frontu. Jednak możemy brać pod uwagę zarówno modele wolnostojące, jak i przeznaczone do zabudowy. Jeśli zdecydujemy się na pralkę wolnostojącą, musimy pamiętać, że powinna być ona mniejsza od szafki. Konieczne jest również pozostawienie kilku centymetrów wolnej przestrzeni z każdej strony, aby pralka mogła prawidłowo funkcjonować. Natomiast pralki do zabudowy można tak wkomponować w meble, że będą tworzyć z nimi integralną całość i staną się całkowicie niewidoczne.

pralka w kuchni

Dlaczego ulokowanie pralki w kuchni to dobry pomysł?

Za ulokowaniem pralki w kuchni przemawia przede wszystkim eleganckie wykończenie łazienki. Bez tego sprzętu, łazienka nie tylko zyska na wyglądzie, ale również stanie się miejscem relaksu.
Poza tym zyskamy więcej przestrzeni, dzięki czemu będziemy mogli pozwolić sobie na zamontowanie większej wanny lub dodatkowych szafek. Nowoczesne pralki są dość ciche, a przy dodatkowej osłonie z frontu meblowego, generowane przez nie dźwięki nie będą dla nas uciążliwe. Niektórzy decydują się świadomie umieścić wszystkie sprzęty AGD w jednym miejscu. Dzięki temu można wykonywać kilka czynności jednocześnie, np. kontrolować cykl prania podczas gotowania obiadu.

Pralka w kuchni – największe wady

W kuchni przyrządzamy posiłki, a następnie je spożywamy, dlatego wnętrze powinno być czyste i zadbane. Ze względów higienicznych, nie będziemy mogli razem z pralką umieścić w kuchni kosza na brudną odzież. Oznacza to, że za każdym razem będziemy musieli nosić ubrania z łazienki lub garderoby do kuchni, co dla wielu osób może być uciążliwe. Poza tym będziemy musieli wydzielić odpowiednią przestrzeń na detergenty i środki piorące, aby nie mieszały się z naczyniami, a ich silny zapach nie przeszkadzał podczas przygotowywania potraw. Musimy również pamiętać, że pralka w kuchni spowoduje mieszanie się zapachów z potraw i detergentów. Może się zatem zdarzyć, że świeżo wyprane ubrania przejdą kulinarnymi aromatami. Aby do tego nie dopuścić, nie powinniśmy jednocześnie nastawiać prania i przyrządzać posiłków. Pamiętajmy również, że w przyrodzie nic nie ginie. Choć zyskamy dodatkowe miejsce w łazience, stracimy wolną przestrzeń w kuchni, a tam jest ona szczególnie potrzebna.

pralka w kuchni
Pralka Beko WITV 8712 X0W
Rodzaj: pralka do zabudowy
Pojemność znamionowa (kg): 8
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
Technologie: AquaFusion, AquaWave, Grzałka Niklowana
pralka w kuchni
pralka w kuchni
Pralka Bosch WIW 28541EU
Rodzaj: pralka do zabudowy
Pojemność znamionowa (kg): 8
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 12
Technologie: EcoSilence Drive, AquaStop, SpeedPerfect
pralka w kuchni
pralka w kuchni
Pralka Kernau KFWM 7512 I
Rodzaj: pralka wolnostojąca
Pojemność znamionowa (kg): 7
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Ilość programów: 15
Technologie: System Eco-Logic, System kontroli wyważenia wsadu, Wymienne łożyska
pralka w kuchni
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *